Június utolsó napjára szervezte az éves, törvény által kötelezően előírt közmeghallgatását Kiss László polgármester. A nyár közepi dátum és a csütörtök délután 15 órás időpont ismeretében sejthető volt, hogy ezúttal nem övezi majd nagy érdeklődés az eseményt.
A képviselő-testületi ülésnek is minősülő közmeghallgatást az Óbudai Kulturális Központ színháztermében szervezték, ahol akár háromszáznál több érdeklődő is helyet foglalhatna. Ezúttal azonban negyedházról (sőt) sem beszélhetünk a mindössze fél órás esemény kapcsán.
A közmeghallgatás témája ezúttal „A kerületi köznevelés helyzete” volt. Dr. Kiss László polgármester a kérdéseket követően elmondott beszédében,
a kerületi óvodákat érintő oktatási-nevelési kérdések kapcsán számos alkalommal is méltatta az előző, Bús Balázs vezette önkormányzat intézkedéseit, döntéseit.
Kiss külön kiemelte azt, hogy az előző önkormányzati vezetés megőrizte a kerületi óvodák és nevelési programjaik sokszínűségét és nem központosította az intézményrendszert – ezt maga is követendő példának nevezte. A polgármester hangsúlyozta, hogy a kerületi óvodákat érintő kérdésekben a legtöbbször egyhangú döntések születnek a kerületben.
Bár a polgármester saját érdemeként emelte ki az óvodai dolgozók 10.000 forintos bérkiegészítését az idei évtől, és szándékát fejezte ki ennek a duplájára emelésére, azt már elfelejtette említeni, hogy a bérkiegészítést tavaly a kerületi Polgári Frakció kezdeményezte, javaslatukban 30.000 forintos összeg szerepelt havonta az óvodai dolgozóknak, ám akkor ezt a baloldali többség, a szakmája szerint pedagógus polgármesterrel az élen lesöpörte az asztalról.
Az időpont ismeretében nem meglepő, hogy mindössze két kérdés érkezett a közmeghallgatáson, ezek közül csupán az egyik kapcsolódott a meghirdetett témához. Az Óbudai Mesevilág Óvoda, a kerület egyik legnagyobb létszámú intézményének óvodapszichológusa a pszichológusi álláshelyek emelésének kérdése kapcsán érdeklődött. A polgármester válaszában hangsúlyozta, hogy az önkormányzat lehetőségeihez mérten mindent megtesz, hogy az intézmény több szakembert foglalkoztathasson, konkrétumot azonban nem ígért, csupán annyit, hogy foglalkoznak majd a kérdéssel.
A másik kérdés a Római-part közbiztonságával és a dunai fürdéssel kapcsolatban érkezett, erre válaszul mind Szikszó Sándor kapitányságvezető, mind pedig Kiss polgármester hangsúlyozta, hogy a nyári időszakban szárazföldön és vízen egyaránt a rendőrség a közterület-felügyelettel közösen „háromszorozott erővel” van jelen a parton.
Az önkormányzat következő rendes képviselő-testületi ülése szeptemberben várható, míg közmeghallgatásra, vagyis olyan eseményre, ahogy a kerület polgárai közvetlenül kérdezhetnek a nyilvánosság biztosítása mellett, élőben a polgármestertől és a képviselőktől, minden bizonnyal 2023-ig kell majd várnunk.